specialistai 2

Rekuperacinės sistemos

REKUPERACINĖ VĖDINIMO SISTEMOS

Efektyvūs, patikimi ir naujausi pažangūs sprendimai patalpų vėdinimui

Nauji būstai jau parduodami su rekuperacine vėdinimo sistema. Pagal Europos Sąjungos Pastatų energetinio efektyvumo direktyvą nuo 2016 m. visi nauji namai pagal savo energinį naudingumą turi atitikti A klasę, o nuo 2020 m. visi nauji pastatai privalės būti beveik nulinės energijos (A++ klasės). Tam, kad naujos statybos pastatas atitiktų direktyvos reikalavimus, jame būtinai turės būti įrengtas priverstinis mechaninis vėdinimas su rekuperacija.
Sparčiai daugėja žmonių, kurie tiek individualiuose namuose, tiek butuose įsirengia mechaninę vėdinimo sistemą su rekuperacija.

Taigi, priklausomai nuo pasirinkto vėdinimo įrenginio efektyvumo, galima sutaupyti net iki 95% šilumos, kurią, esant natūraliam vėdinimui, išleistume pro atvirus langus.

Mechaninė vėdinimo sistema susideda iš ortakių, sklendžių, triukšmo slopintuvų, grotelių arba difuzorių, bei vėdinimo įrenginio. Sistema užtikrina ne tik nuolatinę oro cirkuliaciją: į patalpas tiekiamas šviežias išvalytas oras, o iš patalpų į lauką šalinamas užterštas oras, bet ir vartotojo nustatytos temperatūros palaikymą patalpose.

Taupyti energiją padeda ir programuojama valdymo automatika. Valdymo pultelyje vartotojas gali nustatyti savaitinę vėdinimo veikimo programą, atitinkančią jo poreikius.

Plačios vėdinimo įrenginių valdymo galimybės, bei aukščiausios kokybės sistemos komponentai leidžia optimizuoti įrenginio elektros sąnaudas ir tuo pat metu mėgautis sveiku mikroklimatu namuose.

Nepamirškite, kad vėdinimo sistemos veikimui įtakos turi ne tik gamintojo patikimumas, bet ir kvalifikuotų projektuotojų ir montuotojų pasirinkimas, bei tinkamas įrangos eksploatavimas vadovaujantis gamintojo rekomendacijomis.

 

LANKSČIŲ ORTAKIŲ SISTEMA

Mes siūlome lanksčių ortakių sistemą, kurių montavimas yra pakankamai paprastas, nes nereikalingi tokie priedai, kaip alkūnės, trišakiai, pereigos ir t.t.

rekuperacines sistemos

PRIVALUMAI:

  1. Ši ortakinė sistema labai sandari;
  2. Neįmanomas garso sklidimas jais;
  3. Išsaugo / nesumažina / patalpų aukščio;
  4. Maksimalus lankstumas;
  5. Sistema – švari, nes tai antistatiniai ortakiai ir juose nesikaupia dulkės. Bekvapė medžiaga;
  6. Šiuos lanksčius ortakius galima įbetonuoti į grindis;

Pirmieji žingsniai prieš įrengiant vėdinimo sistemą – patalpas būtina suskirstyti į zonas:

  1. Oro tiekimo zonos, kuriose užtikrinimas šviežio oro poreikis tai būtų: valgomasis, svetainė, miegamieji, darbo kambarys;
  2. Oro šalinimo zonos, kuriose pašalinama perteklinė drėgmė, kvapai, dulkės. Tai : WC, vonia, virtuvė;
  3. Pratekamoji zona: koridorius, laiptai;

Taip suskirstę būstą ar pastatą į zonas yra tiksliai apskaičiuojami reikalingi tiekiamo, bei šalinamo oro srautai.

rekuperacines sistemos 2

 

rekuperacines sistemos 3

 

rekuperacines sistemos 4

 

SIENINIS MINI REKUPERATORIUS

Tai puiki vėdinimo sistema tinkama nedidelių patalpų vėdinimui.

Šie prietaisai montuojami išorinėse pastato sienose. Idealus sprendimas šalinti CO܆², o taip pat tai padeda išvengti pelėsio, kondensacijos , kurie kenkia mūsų sveikatai ir pastatui.

PRIVALUMAI:

  1. Tinka ir naujai statybai ir renovacijai;
  2. Ortakiai – nereikalingi;
  3. Galimybė kombinuoti su ištraukimo ventiliatoriumi;
  4. Keičiama srauto kryptis, daugiafunkciniai greičių režimai, o taip pat vėsinimo režimas; 

 

sieninis rekuperatorius sieninis rekuperatorius 2 sieninis rekuperatorius 3

 

ŽIDINIŲ EKSPLOATACIJA

Vėdinimo sistemos ir židiniai (bei krosnelės ar katilai, naudojantys patalpos orą) gali vieni kitus įtakoti.

Jei yra tiekiamo ir šalinamo oro disbalansas arba atjungiamas ar sugenda tiekiamo oro ventiliatorius, patalpose gali susidaryti neigiamas slėgis. Neigiamo slėgio padariniai: į patalpas gali sklisti dūmai, liepsna bei nuodingasis anglies monoksidas. Tam, kad bendra šių dviejų sistemų eksploatacija viena kitos neįtakotų, reikia laikytis šių reikalavimų:

  • Židinius ar kitus šildymo įrenginius, kurie yra sandariose patalpose, įrengti su degimo oro tiekimo ir degimo dujų šalinimo sistema, nepriklausančia nuo patalpos oro.
  • Jei pilnas atskyrimas nuo patalpos oro neįmanomas, reikia įrengti atitinkamus apsaugos įrenginius , kurie ribotų didesnio nei 4Pa neigiamo slėgio susidarymą ar atjungtų vėdinimo sistemą.

ŽIDINIO EKSPLOATACIJA KARTU SU REKUPERACINE VĖDINIMO SISTEMA

Tad, jeigu numatoma įrengti židinį ar krosnelę name su vėdinimo sistema, turi būti numatytas tiesioginis degimui reikalingo oro tiekimas į ugniakurą, pvz. atitinkamai paskaičiuotas oro kanalas. Taip pat būtina užtikrinti degimo dujų šalinimo sistemos sandarumą. Jei to padaryti negalima, reikia įrengti sistemą, blokuojančią šių dviejų sistemų darbą vienu metu. Paprasčiausia tai realizuoti degimo dujų (dūmų) temperatūros jutiklio ar termostato pagalba. Temperatūros jutiklis montuojamas ant dūmtraukio sienelės, ir, kai temperatūra pasiekia nustatyta ribą, jis atjungia vėdinimo sistemą. Neigiamą slėgį patalpoje gali sukelti ir nerecirkuliacinis virtuvinis gaubtas, jei patalpoje nenumatytas tam tikslui skirtas lauko oro pritekėjimas, kaip aprašyta skyriuje apie tai.

zidinys ir rekuperacines sistemos zidinys ir rekuperacines sistemos 2 

Susisiekite su mumis ir kartu rasime geriausiai poreikius bei galimybes atitinkantį sprendimą, kuris užtikrins optimalias sąlygas ir padės ne tik išsaugoti šilumą, bet ir sutaupyti.

 

Skaityti 12753 kartai

Susisiekite su mumis

Vardas 
El.paštas 
Tema 
Žinutė 
Prašome įvesti simbolius
iš paveikslėlio
 
 Padėkite mums užkirsti kelią SPAMUI!
  Siųsti kopiją man
    

 

Stiksas stipriausi lietuvoje 2011 Stiksas stipriausi lietuvoje 2012 Stiksas stipriausi lietuvoje 2013

Kontaktai Info

UAB, STIKSAS
Adresas: Oslo g. 1, Vilnius, LT-04123
Telefonas: +370 5 2407277
Faksas: +370 5 2448798
El. paštas: info@stiksas.lt